Červen 2009

Edvard X Rosalie

30. června 2009 v 14:41 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Co mají společného Rosalie s Edwardem???

1.Oba dva vypadají jako řečtí bohové... jsou překrásní... a taky si to oba uvědomují...
2.Oba milují rychlé věci,auta
3.Oba milují překrásné věci
4.Ani jeden neměl šanci vybrat si mezi smrtí a být upírem...
5.Oba mají zásadní cit pro melodrama
6.Oba jsou hodně paličatí
7.Oba dva milují...Edward Bellu,Rosalie Emmetta
8.Oba dva se nesmířili s tím,že jsou upíři...
A v čem jsou rozdílní???

EDWARD


1.Řekla bych,že na tom není tak zle jako Rosalie,co se týče povrchnosti a domýšlivosti
2.Edwardova morálka (věci špatné a dobré)
3.Příliš moc nad vším přemýšlí...je domýšlivý
4.Je odjakživa Carlisleův a Esmin oblíbenec
5.Umí číst myšlenky...lidem i upírům
ROSALIE1.Je povrchní a domýšlivá...
2.Morálku Rosalie postrádá...
3.Rosalií nedělá z komára velblouda
4.Neřekla bych že je u Carlislea a u Esme,tak oblíbená,hlavně od doby co znají Bellu,nikdo ji nemůže odpustit,jak se k ní chová...
5.Nemá tak výrazný dar,jako Edward
6.Rosalie nikdy nevysála člověka


Laurent

30. června 2009 v 14:31 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)

Celé jméno: Laurent
Stav: Upír
Datum narození: 1755(?)
Barva vlasů: Černá
Barva očí: Upíří karmínově červená
Fyzický popis: Nejkrásnější z Jamesovi smečky, bledá olivově tónovaná pokožka, lesklé vlasy, střední postavy, hodně svalnatý
Rodinní příslušníci: Člen Jamesovi smečky společně s Victorií
Osobní historie: Laurent patří ke kočovné tlupě upírů, kteří se živí lidmi. Dělal mluvčího za svou skupinu, ačkoli nebyl vůdce tlupy. Když přijeli do Forks, skupina přicestovala z Ontaria. Když James začal sledovat Bellu, byl to Laurent, kdo varoval Cullenovi o Jamesových schopnostech jako stopaře. Zaujat tím, jaký život Carlisle a jeho rodina žila, a nechtěním se dostat do středu boje, Laurent opustil Forks a jel do Denali.
Laurent se vrátil do Forks pod vedením Victorii, aby zabil Bellu. Nepodařilo se mu to a byl zabit quileutskými vlkodlaky.James

30. června 2009 v 14:29 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: James
Stav: Upír
Barva vlasů: Světle hnědá
Barva očí: Upíří karmínově červená
Fyzický popis: Štíhlejší než Laurent, pravidelné rysy, ne jasně popsatelný.
Rodinní příslušníci: Vůdce Laurenta a Victorii, Victoriin druh
Koníčky: Sledování lidí, kteří jsou chráněnci upírů.
Osobní historie: James je jeden z nejsmrtonosnějších upírů kolem. Krmí se lidmi a baví ho sledování lidí, kteří poutají pozornost jiných upírů.
James byl v Biloxi v Mississippi někdy okolo 1919 nebo 1920 a narazil na upíra, který pracoval v ústavu pro duševně choré a měl čím dál tím víc rád mladou pacientku. James si dal za úkol zabít tu dívku, ale předtím než ji mohl dostihnout, ten druhý upír dívku přeměnil, a tak se stalo pro Jamese zbytečné ji zabít. Tahle dívka byla Alice Cullenová.
V roce 2005, když James zjistí, že je Bella pod ochranou Edwarda a ostatních Cullenových, chtěl ji ze sportu okamžitě zabít. Nakonec nastražil na Bellu past ve Phoenixu, vytáhnul ji z úkrytu pomocí hlasu její matky jako návnadě. Způsobil Belle skoro smrtelná zranění, zlomil nějaká žebra, její nohu a na její hlavě řeznou ránu. Téměř kousnul její ruku, odeslal jed do její soustavy.
Když Cullenovi dorazili a našli Bellu v takovém stavu, Emmett a Jasper popadli Jamese a roztrhali ho na cucky. Oni potom přikročili ke spálení pozůstatků, záruka že James už nikdy znovu neublíží žádné živé duši.Victoria

30. června 2009 v 14:24 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)

Celé jméno: Victoria
Stav: Upír
Fyzický popis: S divokým kočkovitým držením těla
Rodinní příslušníci: Člen Jamesovi tlupy
Osobní historie: Victoria je jedním ze členů Jamesova klanu, o kterém moc nevíme. Víme, že šla po Bellině vůni a skončila u dopadnutí Esme, která si oblékla belliné oblečení, a Rosalie.
Na konci Stmívání, rovněž víme, že je stále venku.
V Novém měsíci se dozvídáme, že Victoria byla Jamesovou družkou. Spolu s Laurentem se chtěla Edwardovi pomstít tím, že zabije Bellu. Nepovedlo se, několikrát musela upláchnout před vlkodlaky, aby se zachránila. Na konci Nového měsíce, víme, že stále žije, ale Edward slibuje, že brzy zemře.

Charlie Swan

30. června 2009 v 14:22 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Charlie Swan
Stav: Člověk
Datum narození: 1964
Původně pochází z: Forks, Washington
Povolání: Policejní náčelník
Rodinní příslušníci: Dcera - Isabella Swanová, Ex-manželka - Renée Dwyerová
Koníčky: Rybaření
Auto: Policejní auto
Osobní historie: Charlie a Renée nebyli nijak dlouho oddáni. Jejich dcera, Bella, se narodila v září roku 1988 a oni se rozvedli v březnu roku 1989. Ačkoli teď už je rozvedený sedmnáct let, nikdy opravdu nezapomněl na svou ex-manželku.
Když byla malá, Bella jezdila na návštěvu na jeden měsíc v létě. Když jí bylo čtrnáct, zarazila to a vyžadovala prázdniny s jejím otcem někde jinde. Oni obvykle jezdily do Kalifornie. Když se Renée znovu vdala, Bella cítila potřebu poskytnout své matce nějaký čas o samotě s jejím novým manželem a odjela žít s Charliem do Forks. Charlie udělal všechno, co mohl, aby se Bella cítila jako doma, dokonce ji koupil auto.
Charlie je policejní náčelník ve městě Forks.

Esme Cullen

30. června 2009 v 14:20 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Esme Anne Platt Evenson Cullenová
Stav: Upír
Datum narození: v roce 1985
Datum přeměny na upíra: roku 1921 - bylo jí 26.
Původně pochází z: Columbus, Ohio

Barva vlasů: karamelová

Barva očí: upírská zlatá/černá
Výška: 167,5 cm
Fyzická popis: srdcovitý obličej, drobná, štíhlá ale zaoblená

Charakteristická rys: Schopnost vášnivě milovat

Povolání: Restaurování starožitností
Rodinní příslušníci: provdaná za Carlislea
Příčina přeměny: Carlisle Cullen
Koníčky: architektura a restaurování
Osobní historie: V roce 1911, si Esme zlomila nohu, spadla ze stromy, na který vyšplhala. Její rodina žila na farmě na předměstí Columbusu. Místní doktor byl pryč, a už bylo po setmění, když ji přivezli do nemocnice. Ošetřoval ji Dr. Cullen. Byl to jeho poslední měsíc ve městě. Ona se nikdy nezotavila s tohoto zážitku.
Esme byla poslední z jejích přítelkyň, která se ještě neprovdala. Uvažovala o tom, že se přestěhuje na západ, aby se stala učitelkou, ale její otec si nemyslel, že je vhodné pro dámu, aby žila sama v divočině. Syn rodinného přítele, muž s dobrými vyhlídkami, si ji chtěl vzít, a její otec ji nutil, aby to přijala. Byla lhostejná k Charlesovi Evensovi, ale nepostavila se proti němu. Provdala se za něj roku 1917 ve věku 22 let, a rychle zjistila, že to bylo špatné rozhodnutí. Charlesova veřejná tvář byla velmi odlišná od jeho domácí; týral ji. Její rodiče ji poradili, aby byla dobrou manželkou a mlčela. Když byl povolán do boje první světové války, byla to pro ni obrovská úleva. Když se v roce 1919 vrátil, bylo to úděsné.
Krátce po jeho návratu, Esme zjistila, že je těhotná. Těhotenství bylo Esmin katalyzátor k útěku. Nemohla dopustit, aby dítě přivedla na svět do tohoto domova. V roce 1920 utekla, aby žila se svou druhou sestřenicí v Milwaukee, pak se přestěhovala dál na sever, když informace o místu pobytu pronikla k jejím rodičům. Snadno zapadla, předstírala, že je jednou z mnoha válečným vdov. Učila ve škole v nepočetné komunitě u Ashlandu. Když její děťátko roku 1921 zemřelo následkem plicní infekce, jen pár dní potom, co se narodilo, ona skoro nic neopustila. Neměla ani tušení, že Carlisle pracoval v malé nemocnici v Ashlandu, když skončila z útesu v okolí města. Carlisle si ji pamatoval, ovšem, jako šťastnou dívku, kterou byla v šestnácti. Nechtěl, aby zemřela a tak ji zachránil.
Když otevřela oči, po vší bolesti, a spatřila obličej, který během desetiletí nikdy nezapomenula, utišila se. Ani nebyla rozrušená, když zjistila, že se stala upírem, ale nevypořádala se s tím tak snadno jako Emmett. Přesto byla šťastná, že je s mužem/upírem svých snů. Ona vždy cítila mateřskou bolest, a protože byla fyzicky nejstarší z Cullenů, zapadla do mateřské role.

Carlisle Cullen

30. června 2009 v 14:18 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Carlisle Cullen
Stav: Upír
Datum narození: čtyřicátá léta sedmnáctého století

Datum přeměny na upíra: po roce 1663 - bylo mu 23

Původně pochází z: Londýn, Anglie
Barva vlasů: Blond
Barva očí: upírská zlatá/černá
Výška: 188 cm

Fyzická popis: Velmi pohledný, jako filmová hvězda

Výjimečné nadání: soucit
Povolání: doktor medicíny
Rodinní příslušníci: Oženěn za Esme. Považuje Edwarda, Rose, Emmetta, Alici a Jaspera jako své "děti."
Přezdívky: Stregoni Benefici
Příčina přeměny: bezejmenná
Koníčky: medicína - může lehce odolat lákadlu lidské krve

Auto: černý Mercedes S55 AMG

Osobní historie: Syn anglikánského pastora, Carlisle byl vychován za časů náboženského pronásledování. Jeho otec vedl hony na čarodějnice, vlkodlaky a upíry všechno jménem vymícení zla na světě. Když jeho otec zestárl, Carlisle byl pověřen vedením pronásledovacími raziemi. Carlisle nebyl tak nadšený zabíjením jako byl jeho otec, ale on byl dostatečně chytrý, aby odhalil skupinu skutečných upírů, kteří žili v městských kanálech. Nachystal past na upíry a jednoho vyslídil. Carlisle si myslí, že ten upír měl příliš velký hlad, aby utekl, vědomě se rozhodl zaútočit. Upír se vrhl na Carlislea a nechal ho krvácejícího na ulici, poté zabil dva muže a třetího si odtáhl s sebou.
Věděl, jak bude reagovat jeho otec, Carlisle se doplazil do sklepa a na tři dny přeměny se zahrabal do hnijících brambor. Když se vynořil, byl upírem. Zezačátku se snažil sebe zničit, skákal z velkých výšek nebo se snažil utopit v oceánu. Nějak byl tak zhnusený tím, čím se stal, že odolal tomu, aby se nekrmil lidmi. Dokonce se snažil zabít se vyhladověním. Nakonec žízeň byla příliš silná a on zaútočil na stádo jelenů. Uvědomil si, že může udržet život žitím z krve zvířat a byl mnohem lidštější, než kdyby vzal život člověku. V průběhu dvou století rozvinul více méně odolnost vůči lidské krvi a mohl se stát doktorem.
Carlisle studoval v Itálii, když se setkal se skupinou upírů jmenujících se Volturiovi, kteří vypadali civilizovanější a vzdělanější, než tamti, které dobře znal z Anglie. Aro, Marcus aCais byly tři upíři, kteří inspirovali některá díla Solimena. Třebaže byli kultivovaní, neustávali ve snažení se přesvědčit Carlislea, aby pil z lidí. Přirozeně, on odmítl..
V roce 1911 pracoval v Columbusu, Ohiu, kde ošetřoval šťastnou a krásnou mladou dívku jménem Esme Plattová kvůli zlomené noze. Krátce nato, se přesunul do Chicaga. Strávil v Chicagu několik let a blížil se ke konci svého vymezeného času. (Podívej, způsobem jakým žil, může obvykle zůstat na jednom místě, dokud si lidé myslí, že je mu kolem 35 let, potom musí odejít). Ve městě propuknula chřipková epidemie a Carlisle našel sám sebe v ošetřování Edwarda, který právě ztratil oba své rodiče a byl na pokraji smrti. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala, že "ví", že by ho Carlisle mohl zvláštním způsobem zachránit a poprosila ho, aby to udělal. Carlisle jednal podle pocitu osamělosti a
přeměnil Edwarda.
Ta dvojice se přestěhovala do severního Wisconsinu kde, v roce 1921, znovu ošetřoval Esme. Tentokrát její zranění pocházelo z neúspěšného pokusu o sebevraždu. Pamatoval si ji už zdřívějška a cítil zármutek nad obratem, jaký vzal její život, a tak Carlisle přeměnil Esme, aby ji zachránil. Ty dva se do sebe zamilovali a uzavřeli zákonný sňatek. (znovu, jen jedenkrát) Carlisle potom našel a přeměnil Rosalii se záměrem, aby se stala družkou pro Edwarda, ale to se nestalo. Carlisle pak přeměnil Emmetta, poté co ho Rosalie našla pokousaného od medvěda. Ačkoli nepřeměnila Alici a Jaspera, přijal je jako součást rodiny, když k němu přišli.
Okolo roku 1936 se Carlisle se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiáni, kteří měli schopnost přeměnit se ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.
Rodina se vrátila do Forks ve Washingtonu po pobytu v Aljašce. Na začátku Stmívání tam žili dva roky.

Jasper Hale

30. června 2009 v 14:15 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Jasper Whitlock Hale
Stav: upír
Datum narození: 1843
Datum přeměny na upíra: 1863 - bylo mu 20.
Původně pochází z: Texasu
Barva vlasů: medová blond
Barva očí: upírská/upíří zlatá/černá
Výška: 190,5 cm
Fyzická popis: svalnatý, ale štíhlý
Charakteristický rys: Schopný manipulovat emocemi lidmi okolo něj
Povolání: V současné době "na univerzitě"
Rodinní příslušníci: Oženěn za Alici - adoptivní člen rodiny Cullenů
Přezdívky: Jazz
Příčina přeměny: Maria
Koníčky: Zaujatý studentským úsilím
Osobní historie: Jasper sloužil jako major v armádě v průběhu Občanské války("sever proti jihu"). Upírská rodina, která ho přeměnila v roce 1863 byla velmi odlišná od Cullenů v jejich dietních návycích - oni se krmili lidmi. Jasper byl deprimovaný nad svým způsobem života a hledal něco lepšího. Jeho hledání ho v roce 1948 zavedlo k Alici, následovně roku 1950 ke Carlieslemu.
Jasper zakusil ty nejtěžší časy s životním stylem, který ustanovila rodina Cullenů. Vyhýbal se kontaktům s lidmi, protože ho lákalo víc než ostatní napít se z nich. Chodit do školy je těžký oříšek, ale on to dělá pro Alici.
Udělá cokoli pro Alici, protože ona je celý jeho život. I když se chová k ostatním členům rodiny s respektem, není s nimi úzce spjat způsobem, jakým je k Alici.
Jasper používá příjmení Hale, protože on a Rosalie vypadají natolik podobně, že se lidé domnívají, že jsou to dvojčata. Upíří mají sklony jít ruku v ruce s čímkoli, v co lidé chtějí uvěřit. Rosalie trvá na používání Hale jako příjmení, a proto ho také Jasper přijal za své.

Rosalie Hale

30. června 2009 v 14:14 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Rosalie Lillian Hale

Stav: upír

Datum narození: v roce 1915
Datum přeměny na upíra: roku 1933 - bylo jí 18.
Původně pochází z: Rochestr, New York
Barva vlasů: zlatá
Barva očí: upíří zlatá/černá
Výška: 175 cm
Fyzická popis: připomínající sochu, vypadá jako modelka, vlnité vlasy do půli zad.
Charakteristický rys: houževnatost
Povolání: v současné době "na univerzitě"
Rodinní příslušníci: Provdaná za Emmetta
Přezdívky: Rosy nebo Rose

Příčina přeměny: Carlisle Cullen

Koníčky: mechanické - vrtání se v autech
Auto: červený kabriolet BMW M3
Osobní historie: Bude to prozkoumané v Zatmění - Rosalie se dostala do rodiny Cullenů jako družka pro Edwarda v roce 1933. Avšak ti dva nikdy na sebe navzájem nereagovali jako na něco jiného než jako bratr a sestra. V roce 1935 Rosalie objevila Emmetta napadeného medvědem a odnesla ho k Carlisleovi, aby ho zachránila. Veřejně se několikrát provdala za Emmetta, když se chystá předvádět a aby se byla zahrnuta pozorností. Rosaliina skutečná definice jejích znaků je její krása. Skoro jako Emmettova síla - oni jsou oba více tělesnější než intelektuální, což z nich dělá perfektní protějšky.
Byla to Rosalie, kdo řekl Edwardovi, že je Bella mrtvá a tím u něj spustila misi se zabít. Později se omluvila. Je také jediná z Cullenů, kdo nehlasoval pro laskavost, aby se Bella stala upírem a tvrdí, že to není volba, kterou dělá pro sebe.

Alice Cullen 2

30. června 2009 v 14:13 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Mary Alice Brandon Cullen
Stav: upír
Datum narození: 1901(?)
Datum přeměny na upíra: Někdy v 2O. letech 20 století - bylo jí 19.
Původně pochází: Biloxi, Mississppi

Barva vlasů: černá

Barva očí: Jako upír zlatá/černá

Výška: 147, 5 cm
Fyzický popis: podobná elfovi, velmi hubená, jemné rysy, krátce střižené vlasy rozježené všemi směry.
Výjimečné nadání: Může vidět do budoucnosti.
Povolání: V současné době zapsaná na Střední školu v Forks
Rodinní příslušníci: Provdaná za Jaspera - adoptivní člen rodiny Cullenů. Sestra Cynthia a jediná neteř.
Příčina přeměny:Pracovník v ústavu pro duševně choré - jméno neznámé.
Koníčky: Miluje nakupování.
Osobní historie: Alice byla držena v ústavu pro choromyslné kvůli své schopnosti vidět vize z budoucnosti. Stale se chráněnkou upíra, která pracoval v budově. James, upír lovec, se chopil výzvy ji jednoduše ulovit, protože ji chtěl jiný upír. Jakmile mu bylo jasné, že po ni James jde, on, ten upír který pracoval v blázinci, osvobodil Alici a přeměnil ji předtím, než ji James mohl zabít. James namísto toho zabil toho druhého upíra. Neměla žádnou vzpomínky na tyto události a odešla, aby našla svou vlastní cestu.
V některé ze svých vizí spatřila Jaspera. Pátral po někom a Alice mu poskytla to, co hledal. Jeden druhého našli v roce 1948 a roku 1950, Carlisla našli pomocí jejích vizí. Od té doby se stali členy rodiny.
Alice a Jasper se úředně vzali, ale na rozdíl od Rosalie a Emmetta, jednou je dost.
Alice s Bellou se stali dobrými přítelkyněmi prostřednictvím jejího přátelství s Edwardem. V roce 2006, když Cullenovi opustili Forks, je to Alice, kdo se první vrátil informovat Bellu. Alice také jede s Bellou do Itálie zachránit Edwardův život.

Emmett Cullen

30. června 2009 v 14:08 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Emmett McCarty Cullen
Stav: upír
Datum narození: 1915
Datum přeměny na upíra: 1935 - dva roky po Rosalii - bylo mu 20.
Původně pochází z: Tennessee

Barva vlasů: Tmavá

Barva očí: upírská zlatá/černá
Výška: 195,5 cm
Fyzická popis: Velký, svalnatý, hmotnosti jako vzpěrač, kudrnaté vlasy
Výjimečné nadání: Síla

Povolání: V současné době zapsaný na Střední škole ve Forks

Rodinní příslušníci: Oženěn za Rosalii
Příčina přeměny: Carlisle Cullen
Záliby: soutěžení jakéhokoli druhu
Auto: červený džíp Wrangler
Osobní historie: V roce 1935 Emmett byl na lovu v horách Tennessee, když byl napaden medvědem. Byl velmi blízko smrti, ale Rosalieho našla a odnesla ho ke Carlisleovi, aby ho zachránila. Emmett popisuje tu událost jako zachránění andělem, který ho potom odnesl k Bohu. Jakmile se bolest vytratila, Rosalie a Carlisle mu vysvětlili situaci, a k jejich překvapení, celá upírská záležitost ho nezneklidnila. Jeho vlastními slovy:" Ale pokud Carlisle a Rosalie, můj anděl, byli upíři, jak hrozné by to mohlo být?" Zpočátku měl problémy s pravidly a při několika příležitostech ochutnal lidskou krev.
Oženil se s Rosalie, a oženil se s ní několikrát pro efekt. Emmett udělá cokoliv, aby učinil Rosalii šťastnou, a jelikož Rosalie má ráda šťastnou pozornost a chystá se předvádět, mají svatbu za každé uplynutí několika let. Častokrát on a Rosalie žijí odděleně od ostatních jako novomanželský pá

Jacob Black

30. června 2009 v 14:05 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Jacob Black
Stav: Vlkodlak
Datum narození: 1990
Původně pochází z: Forks, Washington
Barva vlasů: Černá
Barva očí. Hnědá
Výška: 186 cm na konci Stmívání, ale stále roste.
Fyzický popis: Dříve dlouhé, lesklé vlasy v koňském ohonu, teď krátké, krásná pleť, stopa dětské zakulacenosti na jeho bradě. Ve své vlčí podobě, Jacobův kožich je rezavě hnědé barvy.
Povolání: Ochránce oblasti La Push před upíry
Rodinní příslušníci: Jeho matka, Sarah, zemřela několik let předtím a má dvě starší sestry dvojčata, Rachel a Rebeku.
Koníčky: Spravování aut a motorek.
Osobní historie: Jacob potkal Bellu na pláž asi dva měsíci potom, co přijela do města. Pověděl Belle příběh svých předků, kteří uzavřeli smlouvu se "studenými". Byl to Jacobův pradědeček, který pomáhal vytvářet smlouvu.
Ačkoli Jacob nevěřil pověrám svého otce nebo předků, on doručil vzkaz Belle, že se Quileutští "budou dívat" a názor, že by se měla rozejít se svým přítelem. Bella odmítla.
Potom, co Edward v září opustil Bellu, ona se ukázala u Jacoba doma, chtěla pomoct se spravením dvou porouchaných motorek. Jejich přátelství se rozvíjelo a Jacob doufal, že jednoho dne, by mohli být víc než přáteli.
Jacob, stejně jako většina kluků z rezervace, projdou ohromnou růstovou změnou. Ačkoli jsou kluci v polovině jejich teenagerských let, zdá se, že jsou už dvacetiletí. Jeden po druhém se chlapci přidávají k Samovi a jeho podivnému malému kultu.
Potom co, šel s Bellou do kina, Jacob přijde domů a cítí se velmi nemocný. Doma se Jacob záhadně měnil na tvora, kterého neznal. Je velmi vysoký s tlapami namísto rukou a když mluví, vrčí. Později mu je vysvětleno, že je vlkodlak a že mít upíra poblíž, je to co spustí přeměnu na začátku puberty. Protože jeho vztek je právě teď příliš těžký ovládnout, Jacobovi je řečeno, aby se držel od Belly dál.
Jacob a ostatní vlkové vystopovali Laurenta v lese a našli ho s Bellou. Hnali se za ním, rozsápali ho na kusy a zabili ho. Později se Jacobovi podaří dát náznak Belle, který ji přiměje pochopit, že je vlkodlak.
Jakmile Bella pochopí, Jacob začleňuje Bellu do většiny La Pushských činností a dokonce souhlasí s tím, že jí vezme na skákání do vody z útesu. Zatímco jde po stopě Victorie, Jacob uvidí Bellu, jak sama skáče z útesu. Skočí střemhlav do vody a zachrání ji.
Brzy potom se Alice vrací do Forks, Harry Clearwater zemřel na infarkt. Jacob je u Swanů doma, když zazvoní telefon. Jacob ho zvedne a řekne muži, kterého považuje za Carlislea, že je Charlie na pohřbu. Ve skutečnosti tou osobou byl Edward a on se domnívá, že je Charlie na belliném pohřbu. Jacob zůstává stranou, zatímco Alice a Bella se ženou do Itálie, aby Edwarda zachránili.
Jakmile se Edward a Bella vrátí, Jacob se ujistí, že Bella dostane domácí vězení od Charlieho, když mu ukáže motorky. Potom Edwardovi připomíná tu smlouvu, kterou mají s upíry, že upíři nekousnou člověka. Kousnou, ne zabijou.

Isabella Swanová

30. června 2009 v 14:03 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Isabella Swanová

Stav: Člověk

Datum narození: 13. září 1987
Původně pochází z: Phoenixu, Arizona
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědá
Výška: 162, 5 cm
Fyzická popis: "Bella má velmi světlou pleť, dlouhé, rovné, tmavě hnědé vlasy a čokoládově hnědé oči. Její obličej má srdcovitý tvar, široké čelo, velké, hluboko posazené oči, vystouplé lícní kosti, tenký nos a úzkou čelist se špičatou bradou. Její rty jsou poněkud neúměrně velké, trochu příliš plné k její bradě. Její hnědé obočí je tmavší než její vlasy a rovnější, než že jsou klenutá. Je štíhlá, ale vůbec ne svalnatá, váží okolo 52 kilogramů. Má krátké a široké nehty na rukou, protože má nervní zlozvyk kousat si je."
Charakteristický rys: Nesmírně náchylná k nehodám
Povolání: V současné době zapsaná na Střední školu ve Forks, práce na částečný úvazek v Newtonově prodejně sportovních potřeb
Rodinní příslušníci:Matka - Reneé Dwyerová, nevlastní otec - Phil Dwyer, otec - Charlie Swan
Přezdívky: Pro přátele Bells nebo Bell pro Charlieho.
Auto: Červený náklaďáček 1953 Chevy Pickup, spravený motocykl
Osobní historie: Bella se narodila ve Forks, ale její matka a otec se rozvedli, když jí bylo šest měsíců. Většinu svého dětství strávila v Kalifornii a později ve Phoenixu v Arizoně, kde nebyla velmi oblíbená a nikdy neměla pocit, že zapadla. Je příšerně nemotorná a pro své vlastní dobro se pokouší vyhýbat sportu a tanci.
Když se její matka znovu vdala, Bella se rozhodla vrátit zpět do Forks, aby žila se svým otcem. Bella se cítila trochu provinile, že její matka kvůli ní nemlže trávit tolik času cestováním se svým novým manželem, a tak dobrovolně, ale ne nadšeně, přestěhovala k tátovi. Ten ji koupil náklaďáček a snažil se, aby se ve svém novém domově cítila příjemně.
Ve škole byla Bella přijata s velkým zájmem a hned se spřátelila s několika lidmi. Poprvé spatřila Edwarda a jeho rodinu při přestávce na oběd a bylo ji řečeno, že se obvykle straní společnosti. Na hodině biologie byla Bella přinucena posadit se vedle Edwarda, protože to bylo jediné neobsazené sedadlo ve třídě. Reagoval na ni podivně, způsobil tím, že si myslela, že ji nenávidí. Nebyli to ani dva týdny poté, když se Edward vrátil do školy a Bella se s ním mohla pořádně seznámit.
Po nějakém čase, Bella odhalí Edwardovo tajemství a akceptuje ho jako upíra. Několikrát ji zachrání život a to způsobí, že se jeho posláním stane udržovat ji mimo nebezpečí. Dvojice se do sebe zamiluje, přestože je všechno proti nim. Bella se stává obětí Jamese a je zachráněna, když se Edward napije její krve a zabrání jedu rozšířit se po těle.
Na své osmnácté narozeniny se Bella řízne o papír a je vystavena obrovskému nebezpečí u Cullenů doma. Kvůli tomu se jí Edward rozhodne opustit. Bella přežívá v téměř strnulém stavu týdny potom a jen tak tak zvládne chodit do školy a do práce. Rozhodne se riskovat, aby "uslyšela" Edwardův hlas a získá pomoc Jacoba Blacka v přestavování motocyklu. Z těch dvou se stane velmi dobří přátelé, dříve než se Jacob přidá do toho kultu. Bella se dozví, že Jacob a ostatní náctiletí Quileutští kluci jsou vlkodlaci.
Když se Alice vrátí do Forks, poví Belle, že si Edward myslí, že je mrtvá a má v úmyslu se zabít. Ty dvě pádí do Itálie, kde Edwarda zastaví a jsou zadrženi Volturiemi. Vrátí se do Forks se slibem, že se s Belly stane upír. Doma, Edward souhlasí se přeměnou Belly, pokud se za něj nejdříve provdá.

Edvard Cullen

30. června 2009 v 14:01 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Celé jméno: Edward Anthony Masen Cullen
Stav: upír
Datum narození: 20. června, 1901
Datum přeměny na upíra: 1918
Původně pochází z: Chicaga, Illinois
Barva vlasů: bronzová
Barva očí: původně zelená - jako upír zlatá/černá
Výška: 188 cm
Fyzický popis: vysoký a hubený - ne rozložitý. Chlapecký vzhled. Rozcuchané vlasy.
Výjimečné nadání: čtenář myšlenek
Povolání: V současné době zapsaný na Střední škole ve Forks
Rodinní příslušníci: Vlastní syn Edwarda a Elizabeth Masenových - adoptivní syn Carlislea a Esme Cullenových - sourozenci Alice a Emmett Cullenovi stejně jako Rosalie a Jasper Haleovi.
Příčina přeměny: Carlisle Cullen
Koníčky: sbírání aut - hra na klavír.
Auto: Stříbrné Volvo S60R, stříbrné Aston Martin V12
Osobní historie: Edwardův lidský život v Chicagu byl velmi šťastný a klidný. Jeho rodiče byli přiměřeně bohatí, protože jeho otec byl úspěšný právník. Největším trápením v matčině životě byla skutečnost, že zuřila Světová válka a Edward byl pouze rok vzdálen od odvodu, který byl v srpnu 1918 snížen na věk 18 let.
Během září téhož roku udeřila chřipková epidemie, vyžádala si život obou Edwardových rodičů a málem také vzala jeho vlastní. Jeho ošetřujícím lékařem byl Carlisle Cullen, který ho zachránil tak, že jej přeměnil v upíra. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala jako že "ví", že Carlisle by ho zvláštním způsobem mohl zachránit a poprosila ho, aby to udělal.
Od té doby, Edward vystupoval jako Carlisleův adoptivní syn nebo jako nejmladší bratr jeho manželky do té doby, než se jeho rodina rozrostla do své současné velikosti. Dvakrát studoval na lékařské fakultě, ale nevykonával ji v praxi. Miluje, když rychle řídí, a jako koníčka má sbírání aut.
Od roku 1927 až do roku 1931 měl Edward záchvat rebélie a na několik let sám od sebe opustil Carlislea a Esme. Usoudil, že může vysávat lidi, pokud byli skutečně ztělesněním zla. Využíval svou zvláštní schopnost, aby se vyvaroval nevinnému. Po nějakém čase už nedokázal "uniknout dluhu takového množství ukradnutých lidských životů, nehledě na to, jak omluvitelných" a proto se vrátil ke Carlisleovi a Esme, kteří ho zpátky přivítali s otevřenou náručí.
Okolo roku 1936 se Edward se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiány, kteří měli schopnost se přeměnit ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.
V roce 2003 se Cullenovi vrátili do Forks. Potom v roce 2005 Edward potkal Isabellu Swanovou. Její krev pro něj "zpívala" a on se do ní šíleně zamiloval. Brzy přišla na jeho tajemství a akceptovala ho jako upíra. Navzdory nesčetným překážkám se do sebe zamilovali. Když se Bella stala obětí stopaře jménem James, Edward byl donucen napít se její krve, aby zastavil jed šířící se po jejím těle.

Edward zůstal se Bellou do její katastrofální oslavy osmnáctin, kde byl donucen přehodnotit budoucnost jejího života s ním. Rozhodne se, že pro Bellu bude lepší, když bude žít normální život bez něj a opustí sám se svou rodinou Forks. Čas tráví sledováním Victorii všude kolem jihu Spojených států a dokonce se odváží do Mexika a Jižní Ameriky, když mu řeknou, že je Bella mrtvá, jede do Itálie s úmyslem spáchat sebevraždu. Bella a Alice přijedou včas, aby ho zastavili. On přesvědčí Volturi, aby je všechny nechali vrátit se do Forks s příslibem, že se Bella stane upírem.
Návratem do Forks se myslí návrat k normální rutině mezi Edwardem a Bellou. On souhlasí s přeměnou Belly, pokud se za něj provdá. Tehdy je upozorněn Jacobem Blackem, že smlouva říká, že má zakázáno kousnout člověka.

Našel Harry Potter svého nástupce?

30. června 2009 v 9:46 | MaRt'UlE |  Twilight (Stmívání)
Místo přesunuté premiéry Pottera se chystá nová sága
Možná už jste i vy slyšeli o fenoménu Twilight. Ne? Pak vězte, že jde o prozatím čtyřdílnou sérii knih, kterou napsala "americká J.K. Rowling" a která si od roku 2005, kdy vyšla první z nich, stihla najít miliony fanoušků. Proč? Příběhů o sedmnáctiletých dívkách, které se s otcem přestěhují do malých městeček a zamilují se do místního tajemného krasavce jsou přece desítky. Příběhů, ve kterých se ukáže, že tajemný krasavec je upír už je ale pomálu. Stephenie Meyer, autorka úspěšného Twilightu, říká, že se jí základní zápletka zdála ve snu. A jako ve snu si teď mohou připadat i příznivci upíro-lidské romance, její netrpělivě očekávané filmové zpracování by mělo do kin přijít v listopadu 2008 místo přesunutého Harryho Pottera a prince dvojí krve.

Trailer na Twilight je jednou z nejvíce stahovaných upoutávek všech dob. Pokud jej chcete vidět i vy, stačí kliknout sem http://twilightthemovie.com/

Recenze v kostce

29. června 2009 v 10:11 | MaRt'UlE |  Step up 2 :the street
Už od dob Hříšného tance je jasné, že spojení romantiky s aktuálními hudebními trendy přináší úspěch. Pokračování předloňské roztančené červené knihovny tentokrát obrací role: pověst rebelky má mladá tanečnice, která se na elitní umělecké škole snaží prosadit taneční street styl, a ještě se stihne zamilovat do slušňáckého třídního premianta.RECENZE

Když měla před dvěma lety premiéru taneční oddechovka Let's Dance, asi nikdo nečekal, že z ní bude hit. Ale stalo se, a tak tu máme dvojku, v níž opět poznáváme dva paralelní světy: puberťáky z ulice, co trsají podle svého, a boháče z umělecké střední, kteří dřou klesicke techniky. Dokonce i příběh má zprvu podobnou 'choreografii' - nezkrotná Andie, jejíž představitelka ovšem vypadá až moc krotce, řádí s bandou výtržníků a záhy dostane ultimátum: buď odjede z města, nebo začne sekat latinu na taneční škole. Ano, správně, přesně tam, kde si odpykával trest povaleč z jedničky. Na napraveného hezouna se ale netěšte: ten se totiž mihne jen v úvodu, aby měl Andie kdo dotáhnout na přijímací zkoušky, a hned zase zmizí. Pak ale přijde změna oproti původnímu schématu: Andie se sice na akademii zaplete s klukem z opačné strany 'parketu', místo poučování či míchání hip hopu s klasikou se ovšem mladík nadchne pro její rozevlátý styl. A tak se spolužáky vytvoří skupinu a chystají se na pouliční soutěž, což je záminka pro sérii tanečních výstupů, které zabírají snad víc místa než děj. Choreografie jsou efektní a tanečníci šikovní, takže momenty, kdy to rozbalí v metru nebo tančí v dešti, stojí za to. Jenže sebelepší hudební čísla dobrý film nedělají, a když se v Let's Dance 2 netrsá, je to docela bída. Čeká vás jen chatrná historka se spoustou jalových dialogů či mravokárných mouder typu "není důležité, JAK kdo tancuje, ale jestli tancem NĚCO říká". 'Něco říkat' by tahle parta měla opravdu jen tancem.

Hledame SBéčka

29. června 2009 v 9:55 | MaRt'UlE
Ahoj všichni.Hledame new SBéčka
Takže pro ty co maji zájem tak napište do komentařu.

1.Přezdivka
2.Adresa blogu
3.Téma blogu
4.Co chcete za diplomek
Už se těšime na new SBéčka

Miley film Hannah Montana

29. června 2009 v 9:49 | MaRt'UlE |  MIley Cyrus
A je to tady.Film Hannah Montana:The movie měl premiéru 11.června.

Jestli někdy zabrousíte na vietnamskou tržnici nebo třeba do obyčejného papírnictví, dost možná jste si toho už všimli. Usměvavé tváře Zaka Efrona a jeho vřískající party ze střední bleskurychle nahradila popovo-country-pel-mel zpívající teenagerka Hannah Montana. Ve skutečnosti se ale jmenuje Miley Stewart a ve skutečnosti ji hraje Miley Cyrus. Máte v tom zmatek? Děti naštěstí ne a 'roztomilá' Miley, dcera country legendy Billyho Raye Cyruse, rychle opanovala jak koncertní mola, tak televizní seriál a veškerý možný merchandising (trička, penály, ručníky… však už to znáte, tyhle vlny nás pronásledují od Pokémonů). Zápletka televizní show, která se díky vysokým ratingům probojovala až do kin, je primitivní. Miley je milou, nezkaženou holčičkou z venkova, kde si lišky dávají dobrou noc a Marlboro týpci prohánějí klisny loukou neloukou, a zároveň i popovou hvězdou jménem Hannah Montana, po které všichni (=všechny) šílejí. Jediným rozdílem jsou odbarvené vlasy a chraplavý soprán, takže je Miley ve stejném bezpečí jako Clark Kent. V poslední době jí ale začal ujíždět vlak dětství a naděje, protože přes samé koncerty nestíhala školu, kadeřníka a pravidelnou dávku emocí u oblíbené telenovely. Proto se její otec (kterého hraje její otec) rozhodne, že je na čase vrátit se ke kořenům, tj. hnoji, dobromyslné jižanské rodince a mladíkům, kterým z bot kouká sláma.

Zní to dost neškodně, ale jen do chvíle, než se začne zpívat, utíkat před bulvárními fotografy a mudrovat o světě. Filmu stačí tři minuty, aby spadl na intelektuální úroveň nechvalně známého Spice World. Hodně barviček, málo rozumu - a herecké výkony pro jistotu chybějí úplně. Bylo by ostatně naivní očekávat je u projektu, jenž je ve své podstatě reality show, která se vymkla kontrole. Celovečerní Hannah Montana je jenom velkou reklamou na tymolínový úsměv a naleštěnou značku, která chrlí přeslazené písničky, předražené cetky a převeliká poselství. Její existence je výsměchem dětským filmům 80. a 90. let, její tržby pak velkým otazníkem nad tím, kam žánr směřuje. Disneyovská tvorba se do kin zatím vždycky hrnula s určitým respektem. Italské prázdniny s Hilary Duff vykrádaly Prázdniny v Římě, Muzikál ze střední 3 zas nabídl špičková taneční čísla. Hannah Montana zůstává televizním výplachem, jehož prostoduchost v multiplexu šokuje dvojnásob. Popadněte popcorn, děti, ideály a utíkejte, seč vám nohy stačí. V jiných sálech bude určitě líp.


Enrique Iglesias

29. června 2009 v 9:35 | MaRtUlE
Povolání:herec,zpěvák
Věk:34
Datum narození:8.5.1975
Místo narozeni:Madrid,Španělsko
Znameni:Býk
Výška:191 cm


Během krátké doby se stal natolik oblíbeným a hledanou popstar, že kamkoliv při svém světovém turné přijel, měl všechny stadióny vyprodané. Jeho alba se začaly prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a dokonce se stal slavnější, než jeho rodiče. Nejvíce jej proslavil song "Bailamos", který natočil pro soundtrack k filmu Willa Smithe "Wild Wild West", song se ihned stal hitem číslo 1 téměř na všech rádiích po celém světě. Své první anglicky zpívané album "Enrique" se stalo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě.

Enrique natočil alba ve čtyřech jazycích španělsky, anglicky, portugalsky a italsky. Oblibu si získal také na Taiwanu, Rusku a Středním východě. Mimo zpíváni pronikl do světa filmu, když si po boku Antonia Banderase, Salmy Hayekové a Johnnyho Deppa zahrál ve filmu "Once Upon A Time In Mexico".
Již od roku 2002 chodí s Annou Kurnikovovou, která s ním natočila videoklip k písni ESCAPE.Nyní je potvrzeno že s touto slavnou tenistkou čekají miminko.
Enrique vyhrál RGM hudební ceny očka za rok 2008 v kategorii nejúspěšnější zahraniční zpěvák.
Natočil nový klip s názvem Takin´ back my love pro Ameriku s Ciarou pro Evropu s Sarah Connor.

Charmed něco o seriálu.

28. června 2009 v 16:58 | ColeTurner |  Charmed(Čarodějky)
Tak a Máme tu něco ze zákulisí seriálu charmed.


Premiéra seriálu Čarodějek dosáhla sledovanosti 7.70 milionů diváků, což bylo nejvyšší premiérové hodnocení vůbec u WB. Žádný z jiných premiérových seriálů tento rekord nedokázaly rozbít.
Čarodějky měly velice stabilní sledovanost okolo 6-8 milionů diváků. Avšak konflikt mezi Alyssou a Shannen (mimochodem nikdy nepotvrzený) seriál velice poškodil. A to tak, že Shannen Doherty opouští seriál na konci 3.série a nahrazuje ji Rose McGowan alias Paige Mathews Halliwell - nevlastní sestry světlonoše Sama a maminky sester Patty. Sedmá série s sebou nesla sledovanost 3.5 milionů diváků. Další pokračování tj. 8.série měla sledovanost 4-4.5 milionů diváků. Nedávno odvysílaná epizoda 8x10 Vaya Con Leos měla sledovanost 4.44 milionů diváků.
Šestá série je považována za nejvydařenější ohledně magie. Stane se tu mnoho událostí: od monstrózních démonů, až po dobré bytosti. Pozdější série už nemají tolik nestvůr a je to zapříčiněno tím, že štábu dochází peníze.
Richie Stringini

28. června 2009 v 16:29 | MaRt!UlE |  US5
Přezdívka: Richie (Cameron)
Datum narozeni: 28. 11. 1988 (Chicago, Illinois)
Bydliště: Wheaton (Illinois)
Znamení: Střelec
Barva vlasů: Blond
Barva očí: Modrá
Výška: 1,76 m

BIO: Od svých čtyř let stál Richie na jevišti. Hrál v různých muzikálech, televizních reklamách a v jednom hollywoodském filmu "Rule Number One" (Pravidlo číslo jedna).
Před US5 si Richie vybudoval úspěšnou kariéru herce. Richie je v US5 energická bomba a komik v jedné osobě. Rád si dělá srandu ze svých kolegů ve skupině, napodobuje jejich hlasy a chování při všech možných a nemožných příležitostech.
Jeho ambice ho hodně tlačily, že absolutně dal přednost ukončení školy. Teď si může plně soustředit hlavně na zpěv a kariéru herce. Má pořád úzký vztah se svou rodinou, což je pro něj velmi důležité. Jeho rodiče ho po celou tu dobu podporují a motivují, což je právě to, co mu dává sílu, kterou potřebuje pro US5.
Richie má ještě nevlastního staršího bratra Bobyho.
Je jedinečný svým hlasem, který je naprosto charakteristický pro US5. Nazpíval jednu svou sólovou písničku s názvem "Best Friend", která je věnována všem fans a členům US5.Jay:Legenda nikdy nezemře

28. června 2009 v 16:21 | MaRt!UlA |  US5
Stejně jako Cayce, i Jay se vyjádřil k smrti M. Jacksona. Na zprávě, kterou nechal v community, jde vidět jak moc ho to vzalo..Tady je překlad:

Mám málo energie, má slova nemusí být ve správném kontextu.
Takže mě prosím omluvte, pokud to všechno nedává smysl.
Tisíciletý umělec včera zemřel, jeden z, ne, největší hudební inspirace, kterou lidská rasa kdy viděla, a jeden z mých největších idolů z nás je pryč, Michael Joseph Jackson.
Já vím, že každý z vás zná michaela nebo alespoň jeho hudební díla.
Nicméně, jsem si jist, že jen velmi málo lidí ví, jak moc tento muž, pop, životní styl, módu ....ovlivnil.
Umělci jako justin timberlake, usher, chris brown, britney spears, nee yo existují jen díky Michaelovi Jaksonovi.
Boybandy jako NKOTB, Take That, N*Sync, Backstreet boys a US5 by nikdy nevystoupily bez první chlapecké kapely všech dob - Jackson 5 a z ní vznikající legenda Michael Jackson.
Ve všech pohybech současných skvělých tanečníků a interpretů najdete duši tohoto velkého formátu.
Jistě se ptáte, proč vám tohle píšu......
Docela jednoduše, vím jak moc nás/mě milujete a já vám to chci objasnit, US5 by totiž bez Michaela nebyli nikdy, nikdy!
První věc, co jsem jako dítě hudebně zaregistroval byla, když před nás moje matka položila legendární "Thriller album".
To byl pro mě klíčový zážitek, osvětlení a osvícení ...
Měl jsem 2 roky a v momentě mi bylo jasný, že můj život je hudba a být na jevišti. Nejen, co se týká vystupování a zpívání, ale také skutečnost, že si sám psal texty a produkoval. Vedl mě k jednomu z mého největšího naplnění, psaní písní a produkování. Postupem času se zpátky ohlížím, s mírným polichocením na své dětství, jako na posedlého fanouška Michaela Jacksona, a přece si všímám, že se to nikdy nezměnilo. Byl, je a navždy zůstane mým největším hudebním vzorem. Chtěl bych být jako on, jeho vlastní inscenace, hudba ale i jeho schopnost dotknout se 100.000 lidí ve stadionu.
Vím, Justin Timberlake, Robbie Williams...všichni průběžně vznikli jako ultimativní baviči. Vím, že to může znít velmi hanlivě, ale proti Michaelovi Jacksonovi jsou to nicky.
Chtěl bych vás požádat lidi, aby jste se další den zabývali Michaelem Jacksonem, jděte na youtube...koukněte na jeho videa, koncerty, filmy... Nechte se inspirovat a současně myslete na to, že největší popstar všech dob od nás odešla. A kdo ví, možná jeden nebo další z vás objeví jeho lásku a vášeň pro umělce.
Lepší později než nikdy! Legenda nikdy neskončí!

Miluju vás,
Jay,

MICHAEL JACKSON rest in peace

zdroj:us5-chatroom,tus5
překlad:LucikTěhotna MIA

26. června 2009 v 16:40 | MaRt'UlE

photo

26. června 2009 v 16:32 | MaRt'UlE

Něco o filmu

26. června 2009 v 16:26 | MaRt'UlE
Nejnovější film scénáristů a producentů SCARY MOVIE. Will má noční můru: britská popová hvězda se ohání záhadnou křišťálovou lebkou a předpovídá konec světa, když se Will probudí, zjistí ještě něco mnohem děsivějšího. Jeho přítelkyně Amy leží spokojeně po sexu s někým, kdo vypadá tak trochu jako hiphopová hvězdička Flava Flav. New York se začíná otřásat v základech. Zemětřesení, asteroidy, tornáda, ledové bouře…Teď je na Willovi, aby zachránil svět před zkázou. Vítejte v šíleném světě Disaster Movie…


Par fotek Hannah Montana

26. června 2009 v 16:08 | MaRt'UlE |  MIley Cyrus

MUj diplomek

26. června 2009 v 15:36 | MaRt'UlE |  Diplomy
Muj diplomek od Domči

Chester foto

13. června 2009 v 14:48 | MaRt'UlE |  Linkin Park


O skupině

13. června 2009 v 14:34 | MaRt'UlE |  Linkin Park
Píše se rok 1991. V Los Angeles je parný den, téměř k padnutí. Nikdo netuší, že tento den se zapíše do hudební historie! Právě teď se totiž pokládá základní kámen nejúspěšnější rockové skupiny 21.století: Linkin park. 14letý Mike Shinoda a jeho 13letý spolužák Brad Delson mají po vyučování domluvenou schůzku. Vyrážejí do Santa Moniky a zaseknou se v Lincoln Parku. Nevědí co dělat a jen tak zabíjejí čas.

Později jdou na koncert, na který se už oba dlouhou dobu těšili: formace Anhrax spolu s Public Enemy dávají své umění dohromady- spojují se speed metal a hip hop! Tehdy se jednalo o revoluci, protože do té doby byla mezi metalem a hip hopem hluboká propast. Anthrax a Public Enemy byly první kapely, které poprvé propojily rock a rap. Jejich společný song "Bring the noise" ovlivňuje většinu v 90.letech začínajících kapel. Vzniká tak nový hudební styl- crossover.

Mike a Brad jsou z koncertu naprosto nadšeni! Oběma je jasná jedna věc: také chtějí založit hudební skupinu- a začínají hrát na kytaru. Ještě ale dlouho potrvá, než budou mít opravdovou kapelu. Poté s nimi začíná pravidelně hrát bubeník Rob Bourdon. Bradův spolubydlící David "Phoenix" Farrell hraje na baskytaru. Po ukončení střední školy začíná Mike studovat umění. Na univerzitě se setkává s Josephem Hahnem. Mike ho bere s sebou na zkoušku kapely. Joseph je fascinovaný bohatostí jejich skladeb a snaží se přidat jao rap- rockový DJ. V roce 1996 se přidal zpěvák Mark Wakefield a kapela je tak kompletní. Jmenovali se Xero.

Nicméně hned po první demo nahrávce Mark odchází. Všichni se tak ocitli opět na začátku a Mike a ostatní členové kapely hledají ideální náhradu za Marka. Zkrze kamaráda od Brada se v roce 1999 seznamují se zpěvákem Chesterem Benningtonem. Oni jsou jeho hlasem nadšeni a Chester je nadšený jejich skvělou hudbou. Na tři dny se zavírá do studia a znovu demo skladby nazpívá. Poté je přehraje přes telefon Mikeovi a ostatním členům kapely- ti ho okamžitě angažují. Chester neváhá ani minutu: Opustí svou stávající kapelu Grey Daze, dává výpověď z práce číšníka v Arizoně a spolu se svou manželkou se stěhuje do Los Angeles!

Konečně je kapela celá! Teď jen chybí nějaký cool název kapely. Kluci se dohodli na názvu Hybrid Theory. Nicméně již po několika dnech se objěvují problémy: takový název kapely už existuje. Po delších diskuzích se kapela domluví na názvu Linkin Park! Název je odkazem na Lincoln Park, kde všechno vzniklo. Místo, kde Mike a Brad snili o své kariéře. Geniální Tah! Celá Amerika je poseta Lincoln Parky (jsou pojmenovány po americkém prezidentovi Abrahamu Lincolnovi), kterým se navíc přezdívá Linkin Parky.

Kapela dostává povolení ke koncertu v každém městě, protože si všude myslí, že je s jednotlivými městy nějak spřízněna. Na skupinu se brzy zaměřuje několik hudebních vydavatelství, protože hraje nový hudební styl: NuMetal

Reanimation - je jedinečné remixové album, které obsahuje remixové verze skladeb z platinového alba "Hybrid Theory" včetně bonusových remixů "High Voltage" a "My December". Na albu hostují zpěvák Aaron Lewis z kapely Staind, Jonathan Davis z kapely Korn, a členové kapel Dilated Peoples, Jurassic 5, The Roots, Freestyle Fellowship, The X-ecutioners a mnoho dalších.Svátek všech fanoušků hvězdné sestavy Linkin Park!!! Pokračování veleúspěšného debutu pod názvem Meteora, které produkoval Don Gilmore společně s kapelou je TADY. Prvním singlem z alba je "Somewhere I Belong", který stejně jako většina skladeb z alba nepostrádá hardrockové, hiphopové a elektronické prvky. CD dále obsahuje: video "Art Of Meteora" 17 minut + exkluzivní přístup na www stránky.

14. května 2007 vydali další album, které nese název Minutes to Midnight.

V České republice odehráli už 2 koncerty - 3.září 2003, 12.června 2007 (oba v Praze) a 17.června 2008 měli koncert v Brně na Velodromu.


Nej hlašky uS5 II

12. června 2009 v 17:45 | Martule |  US5
Izzy: Richie je úplně nesmělej, když se mu nějaká holka líbí, tak pošle mě, abych jí oslovil. Blbý je, že většinou jí sbalím sám.
---
Richie na psa: Dej pač, šeeedni, na míšto.
---
Moderátorka při Vivě na Richieho: Co to tady celou dobu děláš za hluky? Jsou to pářící zvuky?
Richie tomu samozřejmě celému nerozumněl a pak úplně sladce řek: Anooo
---
Klaas: Modlení před jídlem??
Richie: Jo to je moje matka, to je určitě moje matka.
---
Fanynka: Richie, ty seš tak hustej.
Richie: Ty taky (šklebí se)
---
Jay: Znáte už naše nové video?
Richie: Je hustý, ne?
---
Richie se evidentně přeřekl a místo jsem nejlepší pekař dortů na světě řekl: Jsem nejlepší koláčový bagr.
---
Jay: Dům z hotových dílů... COOO???
---
Richie: Nevím, kdo jsou, ale miluju je.
---
Stefan na Izzyho: takže ty teda nemluvíš německy.
Izzy odpoví německy: Ne, žádná němčina.
Stefan: Žádná němčina??
Izzy - německy: Přesně.
Richie taky neměcky: Já taky, žádná němčina.
---
Richie: Já chci mít fotku s bleskem!!!!
---
Fanska: Můžeme mít fotku dohromady??
Richie: Jiiiiistěěě.
---
Jay: Jsem hovno na botě.
---
V Big in America, pete nejspíš učí richieho německy:
Pete: eins (jedna)
Richie: eins
Pete: Heins
Richie: Heinz :-o
---
Letadlo do Rumunska:
Richie: myslíš, že se Jayovi něco staně, když se mu vybleju do tašky??
----------------------

Nej hlašky uS5

12. června 2009 v 17:42 | Martule |  US5

Jay: radši 100 dní bez sexu, než 100 bez hudby ---
Izzy: Richie, vypadáš jako Sarah Connor ---
Moderátorka: Znáte ještě nějaké vysněné týmy? Richie: Já a moje matka --- Izzy: on si myslí, že je gangster Richie: ano, já jsem malý ganster. --- Chris: Ráno když vstanu, vypadám jako popelnice. --- Richie na Chrise v jednom interview: Tvoje vejce smrdí. --- Richie: Čokoláda na prsááá Jay: Kdo ho to učí?! --- Jay: Teď mám vejce jako bůvol. --- US5: Jsme brambory!! --- otázka: Kdo je Maria? Jay: 18 letý mladý muž... Chris: naše uklízečka... --- Izzy: Jsem Asiat Mikel: A já jsem z Číny --- Richie: Miluju vás všechny, bez prdele --- V pořadu extrémní aktivity maluje Mikel postel. Jay: áá, rakev.... --- Při zkoužce všichni zpívají a Richie propásne svůj výstup. Richie: Kde je moje pípnutí, sorry, ale tady žádný pípnutí nebylo.
--- Richie: Hledám dívku, hezkou dívku, ale tady je moc hezkých dívek... Hej ty tam, jak se jmenuješ?
------------------

Co na sebe prasknul Richie

12. června 2009 v 17:39 | Martule |  US5
Richie
1."Mám rád seriál Six Feet Under"
2."Jsem z nás jediný, kdo trpí trémou. Ostatní mě musí pokaždé povzbuzovat"
3."Příliš moc přemýšlím o životě místo toho, abych si ho užíval"
4."Mám rád hudbu z hororových filmů o Halloweenu"
5."Nejkrásnějším dárkem, který jsem dostal, byla lampa z dýně od jednoho fanouška"
6."Mám přezdívku Cameron-všichni říkají, že vypadám jako herečka Cameron Diaz"
7."Pořád mám u sebe růženec"
8."Izzymu jsem chtěl říct : ztiš zvuk pornofilmů, když chci spát"
9."Mám rád Jessiku Albu"
10."Před pár lety jsem si koupil náušnice za sedm dolarů"
11."Na mém obličeji se mi líbí moje oči"
12."Hraji na trumpetu"
13."Hrozně nerad jsem sám ve tmě. Proto jsem až do svých 8let jsem spal s rodiči.... "
14."Umím dost dobře líbat"
15."Dříve jsem se chtěl stát cirkusovým klaunem"
16."Jako dítě jsem málem umřel na astmatický záchvat"
17."Můj otec dodnes neví že ty hrozné škrábance na autě jsem udělal já!"
18."Rád mluvím sám se sebou. Zvláště ,když jsem sám!"
19."Když jsem musel z USA tak jsem fakt hystericky brečel!"
20."Každé ráno zatelefonuji mámě-potom je mi fajn"

fotky

11. června 2009 v 15:14 | Martule
Mini info of Aloha From Hell

11. června 2009 v 15:04 | Martule
Aloha From Hell je petičlená kapela. Hudebníci jsou Vivi, Moo, Andi, Feli a Max. Jejich prvním album nese název "No More Days To Waste".
Album obsahuje 36 rockových písniček.

V roce 2007 vyhrála kapela BRAVO Bandnewcomer 2007, a dostali smlouvu na natočení desky s SONY BMG.

Jejich prvním živým vystoupením bylo BRAVO SuperShow 2008, kde představili svůj velmi úspěšný hit "DON'T GIMME THAT".